Bylinkový čaj Vysoký tlak

5 hodnocení

Složení: Meduňka nať ( Melissae herba), hloh list s květem ( Crataegi folium cum flos), hloh plod ( Crataegi fructus), jinan list ( Ginkgo folium), mateřídouška nať ( Serpylli herba), jmelí nať ( Visci herba), srdečník nať (Leonuri herba) Objem: 80ml

Dostupnost Skladem
Kód: 086
49 Kč
Bylinkový čaj Vysoký tlak
5 hodnocení
3,2 5 hodnocení

Čajovina sestavená z bylin, které se s oblibou užívají v lidovém léčitelství při problémech s tlakem.

Květy, listy a plody hlohu jsou v Českém farmaceutickém kodexu zařazeny jako hypotenziva-prostředky ke snížení krevního tlaku. Jejich hlavními účinnými látkami jsou flavonoidy nebo oligomerní prokyanidy. Přípravky z hlohu posilují srdeční činnost, napomáhají správnému hospodaření s kyslíkem, zlepšují prokrvení věnčitých tepen kolem srdce i srdečního svalu, při lehčích poruchách srdečního rytmu. List jinanu se v tradiční východní medicíně používá po staletí ke zlepšení periferního prokrvení, paměti, soustředění i koordinaci pohybů a obecně proti stárnutí. Jsou povoleny speciální výtažky k symptomatické léčbě Alzheimerovy choroby. Účinnými látkami jsou především flavonoidy, ginkgolidy a bilobalidy. Jmelí je stará léčivá rostlina, která se tradičně užívá k podpoře správné funkce krevního oběhu a také prevenci ateriosklerózy. Vědecké důkazy o poklesu krevního tlaku jsou zatím jen po intravenózní injekci. Srdečníku se připisuje schopnost slabě snižovat krevní tlak. Lehce zklidňovat a uvolňovat křeče. V lidovém léčitelství i v oficiálním lékařství se srdečník a přípravky z něj nepoužívají nikdy samotné, ale v kombinaci s dalšími rostlinami.

Upozornění: Není vhodné pro děti do 15 let, těhotné a kojící ženy. Není vhodné při současném užívání látek proti krvácení .

Dávkování a způsob použití: 1-2 čajové lžičky přelijeme ¼ l vroucí vody a necháme 3 - 5 min. odstát. Nálev připravujeme vždy čerstvý, pijeme 2 x denně. Nepřekračujte doporučené denní dávkování.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: